Hra na kytaru

„Smyslem kroužku je seznámení se s nástrojem, výuka not, tabulatury, orientace na krku kytary, prstoklad (označení prstů pravé i levé ruky), hra základní melodie, hra akordů.“

Cílová skupina:
1. stupeň ZŠ

maximálně 3 děti

lekce 60 minut

2500,- Kč/pololetí
(plus kytara přiměřená věku dítěte a noty – lze pořizovat kopie)

Kytara je rozšířený strunný nástroj u nás, často využívaný k doprovodu písniček hraných při ohni, u táboráku, nejčastější hudební nástroj, na kterém vyrostla česká písničkářská generace 80. let a v anglosaských zemích používaný zejména spolu s dalšími lokálními nástroji při živé muzice. Vynikajícími hráči ve hře na doprovodnou kytaru jsou taková jména jako Eric Clapton nebo Suzane Vega, kteří svoji autorskou tvorbu postavili právě na osobitém kytarovém doprovodu. S její pomocí se rozvíjí vlastní písničkářská kreativita.

Smyslem kroužku je seznámení se s nástrojem, výuka not, tabulatury, orientace na krku kytary, prstoklad (označení prstů pravé i levé ruky), hra základní melodie, hra akordů.

Dále postavení prstů na struny, skladby a vysvětlení pomocných prvků, jak se naučit číst noty a najít je na určité struně, vysvětlení not a ostatních značek, podle kterých se orientujeme při hře.

Výuka bude probíhat ve skupince maximálně 3 žáků, neboť děti mají často unavené a otlačené prsty, budou podle věku dětí do hodiny zařazeny odpočinkové chvilky vyplněné písničkou.

Na závěr hodiny proběhne rekapitulace k zopakování a zafixování nových dovedností.

PŘIHLÁSIT DO KROUŽKU