Jana Krausová : Come and Play with Parrot Jack, Come and Have Fun with English Practice

MOTTO: „Tím, že učíme jiné, učíme sebe.“ – Seneca, římský filozof

Ahoj, jmenuji se Jana Krausová a bydlím se svým synem a mužem v Nížkovicích.

Dlouhá léta jsem žila v Americe, kde jsem studovala angličtinu, cestovala a pracovala jako chůva. Práce s dětmi mě velmi bavila a snažila jsem se je vést ke kreativitě, samostatnosti a lásce ke všemu živému. Zkušenosti s prací s dětmi, nápady a kreativitu, získané pobytem v Americe, jsem později uplatnila při výchově svého syna a také při vedení kurzu angličtiny pro nejmenší.

Po návratu ze Států jsem pracovala jako lektor na jazykové škole Pelikán v Brně. Dále jsem překládala odborné články pro Mendelovu univerzitu v Brně.  A také jsem pořádala kurzy angličtiny pro nejmenší, v našem domě.

V roce 2007 v Chicagu jsem úspěšně absolvovala kurz TOEFL ibt (úroveň zkoušky C1). V roce 1999 jsem se účastnila kurzu na University of Cambridge, v Harrow, a úspěšně složila mezinárodní zkoušku FCE. V roce 2010 jsem se zúčastnila semináře Výuka dětí od Macmillan (TRP model – užití jazyka a pohybu při výuce jazyka) a hudební kroužky Music Together.

Angličtina je mým velkým koníčkem, dále pak procházky se psem, plavání, četba knih a cestování.

Zuzana Špačková: Keramický kroužek v Telnici

MOTTO: „Řekni mi a já zapomenu, ukaž mi a já si zapamatuji, nech mne to udělat a já pochopím.“

Jsem absolventka čerstvě po studiu a zároveň matka na rodičovské dovolené. Ze školy mám kromě teorie také 300 hodin praxe v běžných i speciálních zařízeních. Specializuji se na logopedii, surdopedii a výtvarnou výchovu. Na střední škole jsem studovala grafický design, kterému jsem se aktivně věnovala i během studia na vysoké škole. Manžel je umělecký kovář a výtvarník. Společně s naší tříletou dcerou žijeme na staré hájence na samotě u lesa.

Příležitostně vypomáhám v keramické dílně Michala Houště v Kyjově a v keramické dílně v Krumvíři.

Ve volném čase ráda dělám:

  • GRAFICKÝ DESIGN – navrhuji loga, vizitky, letáčky, bannery, a další propagační materiál. Snažím se zvládnout webdesign a design aplikací.
  • FOTOGRAFOVÁNÍ – fotím portréty, momentky i krajinu na zrcadlovku Nikon.
  • MALBA – maluji velkoformátové abstraktní obrazy, vystavovala jsem v Olomouci, Brně, Zlíně a Kyjově, obrazy jsou v soukromých  sbírkách ve Vídni, Brně a Hradci Králové.
  • KERAMIKA – příležitostně vypomáhám v keramické dílně Michala Houště v Kyjově.
  • POLODRAHOKAMY – pro vlastní účely vyrábím šperky z polodrahokamů. Zajímám se o jejich energii.
  • VAŘENÍ – vařím jednoduché, chutné a hlavně zdravě bez lepku, mléka a bílého cukru a s minimum škrobů.
  • CESTOVÁNÍ – s batohem na zádech a minimálními náklady jsem procestovala Skotsko, Anglii, Wales a Norsko.

Monika Kubicová : Výtvarná dílna

MOTTO: „Cílem umění je dělat člověka šťastným.“Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni

Jmenuji se Monika Kubicová, bydlím v Bošovicích a momentálně jsem na rodičovské dovolené. Před
tím než se mi narodil syn, učila jsem na základní škole. Od dětství s velkou chutí tvořím všechno možné, co mě nějak osloví. Papír a tužka jsou pro mne jakýmsi povinným duetem, které mě doprovází, kamkoliv odjíždím – uklidňují mě a jsou mi bezednou studnicí tvůrčích možností.

Nejraději tvořím z papíru – kouzelného materiálu, z něhož se dá vyrobit téměř cokoliv. Rovněž mám zkušenosti s malbou na sklo, jednoduchou prací s textilem, drátkováním, korálkováním.

Blízká mi je i práce s keramickou hlínou, k níž jsem absolvovala základní kurz keramiky. Též mám za sebou kurz arteterapie. Prozatím jsem prvky obojího obohacovala pouze své vyučovací hodiny v ZŠ. Nyní jsem ráda, že budou přínosem ještě někde jinde.

K práci s dětmi jsem se dostala nejen v rámci své pracovní náplně, ale taktéž v mládí jako praktikantka na dětském táboře. Mám krátkou zkušenost s prací v družině a domově mládeže.

Svůj volný čas trávím nejraději v přírodě na procházkách a různých výletech. Také si ráda čtu, plavu, hraji na kytaru. Od roku 2012 jsem členkou Divadelního spolku Slavkov.

Bc. Markéta Nováčková : Výtvarná dílna

MOTTO: „Nikdy není pozdě stát se tím, čím bys mohl být.“ – G. Eliot

„Umění je krok od přírody k Nekonečnu.“ – Chalíl Džibrán

Jmenuji se Markéta Nováčková, narodila jsem se na Starém Městě v Praze. Historické centrum města se svou architekturou, jedinečnou atmosférou a vzpomínkami babiček, na to jak se tu dříve žilo, ovlivnilo mou dětskou představivost i budoucí profesní směřování. Od dětství bylo mojí nejoblíbenější činností kreslení a malování doplněné tancováním všeho druhu. Chtěla jsem se stát malířkou-ilustrátorkou nebo učitelkou. Svůj sen jsem začala naplňovat studiem na Střední uměleckoprůmyslové škole v oboru Tvorba hraček a dekorativních předmětů. Během praxe jsem působila ve školní družině v rámci výtvarných a keramických kroužků.

Moje láska k výtvarnému umění a historii se později zúročila při studiu dějin umění, které jsem absolvovala na Karlově univerzitě v Praze. Během magisterského studia jsem se vedle praktické přípravy nejrůznější výstavních projektů věnovala také získávání praxe v oblasti doprovodných a animačních programů pro širokou veřejnost, především pak pro dětské návštěvníky. Pracovala jsem také jako stážistka v Českém kulturním centru ve Varšavě.

Zajímám se také o divadlo, literaturu, středoevropskou kinematografii a břišní tance. Můj vztah k Brnu ovlivnila moje babička vzpomínkami na dětství, kdy sem jezdila za svojí tetou. Později mne do Brna přivedla literatura a to konkrétně Měsíc autorského čtení, který jsem pravidelně navštěvovala. Při studiích jsem si pro odbornou praxi vybrala Moravskou galerii v Brně.

V současnosti se vracím k textilní tvorbě. A uvažuji o doplnění pedagogického vzdělání na Masarykově univerzitě v Brně. Chci se věnovat především poznávání toho, jak je možné sdílet emoce a příběhy mezi lidmi prostřednictvím barev a  tradic vizuální kultury. Setkání s jakýmkoliv uměním, by tak bylo napříště pro každého zážitkem, jenž dokáže zlepšit, když ne celý život, tak alespoň všední den.

Jana Bednářová : Fotohrátky a Výtvarná dílna

MOTTO: ,,Kdo si hraje, nezlobí a stále něco objevuje.“

Milé děti, rodiče, prarodiče, sourozenci a další příznivci světa poznávání. Jsem Jana Bednářová, bydlím v malebné vesnici nedaleko města Brno společně se svým dospělým synem a jeho neslyšícím dědečkem, o kterého pečuji.

Fotografuji od dětství, je to můj největší „kůň“, není to moje profese, ale moje součást.Vystudovala jsem střední školu stavební, obchodní, vyučila se aranžérkou. Při zaměstnání jsem se stále zajímala o spoustu věcí, učila se a učím, v kurzech PC grafiky, vzdělávání pracovníků v sociálních službách i jazykových kurzech. V loňském roce jsem získala profesní kvalifikaci fotoreportér. Fotím vše, co mě zaujme, krásy života, lidi, stromy, květy, šneky, slepice, vodu, led, duhu, mraky, měsíc. Často fotografie zpracovávám, většinu jako dárky pro rodinu a přátelé, účastním se různých soutěží.

Ve volném čase fotím, tvořím pro své blízké, na zahradě sázím, seju, pleju a zpracovám úrodu, odpočívám a čtu. Miluji filmy a hudbu, učím se francouzsky, jezdím na kole a chodím. Mám tu čest být dobrovolnicí v hospici, ráda organizuji a zajišťuji setkávání lidí, mám závislost na svých přátelích.

Miluška Hazuchová : Kreativní tanec

MOTTO: „Je úžasné, co děti dokáží, když jim k tomu dáme příležitost.“ – Linda Dobson

Jmenuji se Miluška Hazuchová, žiji u Rousínova, pocházím ze středního Slovenska. Vystudovala jsem environmentalistiku – pedagogický směr. Pracuji jako lektorka kreativního terapeutického tance pro všechny věkové skupiny a čím dál víc se věnuji tanečně-pohybové terapii. Jsem absolventka tříletého výcviku holistické tanečně-pohybové terapie v Německu.

Další kurzy:

Somatic experience, základy tělesné terapie traumat, Body Mind Centering. Facilitátorka metody Work that Reconnects
Mám mnoho pedagogických zkušeností jako lektorka ekologické výchovy. Částečně pracuji jako původkyně dětí v rámci lesních dnů na základní škole.
Mám zkušenosti s kroužkem s dětmi z MŠ i s dospělými.
Volný čas trávím pobytem přírodě, tancem, cvičením jógy, chi-kungu, čtením.

Mgr. Markéta Koutná : Společenské hry a hlavolamy 

MOTTO: „Dejme dětem dobrodružné dětství.“

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu MU v Brně, obor Učitelství prvního stupně ZŠ. Při studiu jsem pracovala 6 let ve školní družině a potom 1 rok učila ve 2. ročníku na základní škole v Brně. Absolvovala jsem základy anglického jazyka. Podílela jsem se několik roků jako vedoucí programu na letních dětských táborech a vedla zájmový kroužek stolního tenisu v Salesiánském hnutí. Se svými dětmi jsem založila Klub pro rodiče s malými dětmi v Šaraticích, kde mám již pět let jednou týdně dopolední program. Vedla jsem odpolední kroužek Společenských her pro děti na faře v Šaraticích.

Ve volném časesi k vlastním 5 dětem – Šimonovi, Verunce, Karolínce, Viktorovi, Dominičce zveme kamarády dětí ke společnému trávení volného času. Podporuji děti v zájmových aktivitách, ráda jezdím na výlety s manželem a dětmi a starám se o domov :).

Společenské hry nabízí dětem dobrodružství, promýšlení a nesení odpovědnosti za tahy a hlavně -radost ze hry.

Vyhraje jeden a mnoho dalších prohrává, nejsme vždy v pozici vyhrávajícího,pro děti je těžké toto přijímat. Zážitky v kroužku společenských her pomáhají tyto chvíle radosti i smutku zpracovávat a lépe vykročit do života.

Starší rodinní přátelé mi řekli zkušenost, že nejvíce se vzpomíná na společné chvíle v rodinách strávené třeba právě u společenských her.

Učme děti hrát hry a hrajme si s nimi :).

Mgr. Lenka Záleská : Anglický jazyk

MOTTO: „Nikdy neříkej nikdy.“

Jmenuji se Lenka Záleská, mám dvě děti a bydlím v Hodějicích. Vystudovala jsem Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity, obor Český jazyk – Historie. V roce 2000 jsem složila státní jazykovou zkoušku z německého jazyka, v roce 2006 z anglického jazyka. Angličtinu jsem si dále prohlubovala v konverzačních kurzech v Brně, v roce 2009 jsem absolvovala čtrnáctidenní kurzy v Bournemouth a v roce 2013 v Exeteru, na kterých jsem si osvěžila anglický jazyk, ale také se seznámila s různými metodami výuky. O prázdninách jsem působila jako vedoucí na táboře s výukou angličtiny. V současné době pracuji jako učitelka, učím především anglický jazyk.

Ve volném čase ráda plavu, běhám, chodím po horách, studuji regionální historii a sestavuji rodokmeny.

Jana Sušilová, DiS. : Německý jazyk a Klavihrátky

MOTTO: „Když ti život dá ránu – oklepej se, když ti vyrazí dech – nadechni se, když tě srazí na kolena –  zvedni se, protože nikdo jiný to za tebe neudělá.“

Narodila jsem se 15. ledna 1982 v Brně a od roku 2006 žiji se svými třemi dětmi a manželem v Holubicích u Slavkova.  V současné době jsem na rodičovské dovolené. Jsem absolventka Integrované střední školy ve Slavkově a Vyšší odborné školy obchodní v Brně. Svou dosavadní praxi jsem až do nástupu na mateřskou dovolenou vykonávala v Lisovně plastů Brno jako referentka a na Regionální hospodářské komoře v Brně jako konzultantka Informačního centra pro podnikatele a Asistenčního centra pro ženy podnikatelky.

Během své praxe v administrativě jsem v roce 2002 složila Mezinárodní zkoušku z německého jazyka na Goethe Institutu v Brně. Cizí jazyky byly vždy mým velkým koníčkem. Jsem schopna se domluvit i v anglickém jazyce.

V roce 2000 jsem dokončila studium na ZUŠ ve Slavkově obor klavír. V roce 2013 jsem absolvovala 3- letý Seminář církevní hudby v Olomouci při Evangelické akademii obor varhanní hudba a sbormistrovství. Od roku 2009 působím jako varhanice a sbormistryně Pěveckého sboru při Českobratrské církvi evangelické v Heršpicích. Pěvecký sbor má celkem 15 členů, schází se pravidelně 1x za týden během školního roku.

Zkušenosti s výukou německého jazyka
Mám praxi v soukromém vyučování 2 studentek z Brna, které jsem připravovala na Mezinárodní zkoušku z německého jazyka.

Zkušenosti s výukou klavíru a pěveckého sboru
Během loňského roku jsem vyučovala 6-letou dívenku na klavír a připravila ji na studium při ZUŠ.
Pěvecký sbor vedu od roku 2009 a máme za sebou pravidelná vystoupení v kostele při různých příležitostech. Mezi naše větší vystoupení patří účast na Noci kostelů v roce 2013 a 2015 ve Slavkově.

Ve svém volném čase se věnuji hře na varhany a zajímám se o historii.

Mgr. Jana Ševčíková : Výtvarná dílna & Keramický kroužek

MOTTO: „Carpe diem – Užij dne“

Protože jsem člověk, který se potřebuje rozvíjet a neustrnout na jednom místě, neváhala jsem ani chvilku a přijala nabídku lektorování v Kaštánkách. Jsem na mateřské dovolené. Před nástupem na mateřskou jsem pracovala jako učitelka na základní škole ve Slavkově u Brna, učila jsem výtvarnou výchovu, tvořivou dílnu, vaření a český jazyk.  Ve škole jsem se věnovala spoustě projektů, pyšná jsem na nově vzniklou školní knihovnu. Ta se nám opravdu povedla.

Mám tři děti, bydlím v Heršpicích. Tady se zapojuji do spousty akcí, každým rokem například připravuji dětský maškarní ples.

Kromě učitelství na pedagogické fakultě jsem se nejprve vyučila jako aranžérka, pak jsem vystudovala design interiérů a navrhování nábytku.

Mým oborem je výtvarná oblast.  V Kaštánkách povedu výtvarný kroužek, keramiku a budu vypomáhat na jednorázových aktivitách. Výtvarně keramické kroužky vedu už roku 1998, kdy jsem nejprve spolupracovala s heršpickou školou. Další keramiku jsem vedla roky na slavkovské škole.

Absolvovala jsem výtvarné a keramické kurzy v Brně v BCVČ na Lesné, ve výtvarné dílně Matilda a na Lipce: točení na kruhu, land art, hlína a sklo, abstrakce a mnohé další. Nejvíc mi ale dal život sám a interakce s dětmi.

Ze zálib a koníčků bych zmínila jazyky, učím se anglicky, německy a francouzsky, ráda čtu, jezdím po hradech a zámcích a miluji výbornou kávu.

Užij dne – tím se řídím po celý svůj život. Snažím se užít si každý den a být prospěšná druhým.

Mgr. Miroslava Kemzová : Výtvarná dílna

MOTTO: „Tvorba je pramenem svobody.“

Narodila jsem se a dětství  i dospívání prožila v jižních Čechách. Vystudovala jsem obor  Výtvarná výchova pro Základní umělecké školy na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity,    obor Užitá malba na SŠUP a technický obor Pozemní stavitelství na SPŠ. Studia mi přinesla poznání dětského výtvarného projevu, výtvarných technik a postupů, pohled do hloubky výtvarného problému a prohloubila zájem o výtvarné umění a architekturu. V současné době učím pátým rokem výtvarný obor na Základní umělecké škole a tato práce je pro mě vnitřní láskou. Ve své praxi se zaměřuji na tvorbu výtvarných řad, projektovou výuku, rozvoj a podporu tvořivého myšlení. Podílela jsem se na tvorbě výtvarných programů na táboře pro rodiče s dětmi (hrad Lukov, hnutí Brontosaurus), workshopu „Výtvarná interpretace památky UNESCO“ – didaktický experiment pro město Český Krumlov, absolvovala jsem kurz Animace a Animace v kostce. Jsem maminkou dvou dětí. Ve volném čase velmi ráda fotografuji, přibližuji dětem přírodu, zajímám se o architekturu a historické památky, relaxuji při malbě akvarelem.

Publikační činnost:

Kemzová, M.: Historické dveře a kování. Praha, Stop, 2009.
Text knihy, ilustrace, fotografie.

Bohdana Matelová : Kroužek anglického jazyka

MOTTO: „Život se skládá z malých mincí, kdo je umí sbírat, má bohatství!“

Jmenuji se Bohdana Matelová. V současné době se věnuji rodině. S manželem máme tři děti a bydlíme ve Slavkově.  Moje vzdělání zahrnuje studium na Sřední hotelové škole, jazykové škole, kterou jsem ukončila Státní jazykovou zkouškou z angličtčiny a dále studium na VUT v Brně. Před narozením dětí jsem pracovala v logistice.

Po narození první dcery jsem měla možnost seznámit se s montessori pedagogikou, která mě velmi zaujala. Absolvovala jsem také kurz Respektovat a být respektován u manželů Kopřivových.

I proto nabídka učit děti byla pro mě výzvou. Se svými dětmi jsem navštěvovala kurzy anglického jazyka určené jim a měla jsem možnost seznámit se i s prací a přípravou lektora. Mým cílem je s dětmi pracovat v přátelské atmosféře a zábavnou formou rozvíjet schopnosti komunikovat v anglickém jazyce.

Andrea Slouková Sportovní kroužek

MOTTO: „Pohyb je život a život je pohyb.“

Jmenuji se Andrea Slouková a žiji v Šaraticích se svou rodinou a dvěma pejsky. Mám tři děti. Od raného dětství jsme se aktivně věnovala sportování, zejména plavání a později atletice. Vzhledem k tomu, že sport a pohybové aktivity byly a jsou pro mě zábava, začala jsem mimo jiné vést kroužek rodičů s dětmi v Šaraticích. Dále jsem se několik roků jako dobrovolnice podílela na práci v charitativních organizacích. Absolvovala jsem dva kurzy zaměřené na cvičení rodičů s dětmi a starších dětí v Centru sociální péče v Brně.

Vždy se snažím v rámci prováděné činnosti zapojit do aktivit všechny děti dle jejich možností. Je pro mě důležité, aby měli děti jakýkoliv smysluplný pohyb. Proto se také snažím provádět pohybové aktivity hravou a nenásilnou formou.

Volný čas věnuji vedení kroužků, různým akcím v obci, ráda se projedu na kole nebo bruslích případně si zaplavu. V zimě ráda běhám na běžkách. Samozřejmě jsem stále se svou rodinou, se kterou podnikám různé výlety a odpočívám na chatě.

Motto:
„Energie je to, co vše uvádí do pohybu.“
Aristoteles

Karolína Stránská : Kroužek anglického jazyka

MOTTO: „Carpediem.“

Jmenuji se Karolína Stránská a je mi 20 let. Žiji ve Slavkově u Brna. V současné době studuji na filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Po ukončení gymnázia jsem nastoupila na jazykovou školu, kterou jsem letos v červnu ukončila Státní jazykovou zkouškou z angličtiny. Devět let jsem navštěvovala ZUŠ ve Slavkově u Brna – výtvarný obor, dále jsem navštěvovala sportovní kroužky jako volejbal, tenis, basketbal, aerobic nebo třeba zumbu.

Tato práce pro mě bude velkou výzvou a zároveň mi přinese zkušenosti do budoucna. Na práci s dětmi se velice těším, protože odjakživa k nim mám dobrý vztah.

Svůj volný čas nejraději trávím s přáteli a rodinou. Mou velkou zálibou je čtení, cestování, fotografování a lyžování.

Petra Šťastná, DiS. : Baletní kroužek

MOTTO: „Je danse, donc je suis – Tančím, tedy jsem.“

Jmenuji se Petra Šťastná a s tancem jsem se seznámila již v předškolním
věku. Od 6 let jsem začala navštěvovat Základní uměleckou školu Jaroslava
Kvapila u Mgr. Vlasty Prášilové (1998-2003). Pokračovala jsem studiem na
Taneční konzervatoři v Brně (2003 – 2011), kde jsem měla možnost zúčastnit
se zajímavých seminářů: Lenka Wágnerová – moderní tanec, Carolina Krammer –
jaaz dance, Tamás Solymosi – klasický tanec a scénická praxe, Jan Hartman –
jazz dance, Mario Schröderer – contemporary. Dále jsem účinkovala v
představeních Korzár a Raymonda. Mimo školní rok jsem vyhledávala letní
taneční workshopy jako Ballet and Dance Workshop Ostrava 2008, Festival
Proart 2009, Festival Proart 2010, Víkendový taneční workshop s Irene Bauer.
Školu jsem úspěšně zakončila maturitou a absolutoriem.

Od září 2011 jsem vytvářela taneční kompozice v Mahenově činohře a současně
pracovala ve společnosti Atento jako back office.
Od ledna 2013 jsem na mateřské dovolené.

Měla jsem možnost poznat spoustu druhů tance jako je klasický, moderní,
lidový, historický. Nejvíc mě však bavil právě klasický balet. Lásku k tanci
dále ukazuji svým dětem, ať už návštěvou divadla, nebo vlastní tvorbou. Se
starší dcerou jsme navštěvovali Telnické Sluníčko (0 – 4 roky), které jsem
pomáhala organizovat. Ve volném čase se celá rodina věnujeme sportu a
kultuře.

Rosa Lomazzo : Angličtina s Rosou

Naše MOTTO: ,,Využijme ji!“

Lektorka anglického jazyka Rosa Lomazzo je italského původu a je vystudovanou Magistrou ruského a anglického jazyka a literatury v Itálii. Dlouhodobě žije ve Španělsku, kde učí anglický jazyk v jazykových školách. Má splněné mezinárodní zkoušky tipu CELTA, Bussines English, překladatelské kurzy a kurzy španělského jazyka atd. Mluví i plynně česky, protože působila na pardubické univerzitě. Výuku kurzů pro děti vede Rosa ve stylu komunikačních aktivit, kterým se přiučila v mezinárodních školách. Tyto metody a vedení výuky, které nejsou tolik zažité v místních podmínkách, se v poslední době stávají trendem.

Rosa je svobodná a má ráda jógu, kterou také vede jako instruktorka. Ráda cestuje a má slabost pro Českou republiku, a proto stráví celý školní rok v Bučovicích a ve Slavkově jako lektorka anglického a španělského jazyka.

Po dohodě s majitelkou a koordinátorkou jazykového centra v Bučovicích a ve Slavkově paní Gabrielou Braunerovou, kde Rosa bude lektorovat následující školní rok, jsme takto získali pro Kaštánky jedinečnou příležitost nabídnout ojedinělý způsob výuky anglického jazyka i dětem na školách v okolí Slavkova.

– Klára Skrbková, majitelka a koordinátorka Kaštánků

Taťána Rafáčová : Výtvarný kroužek

MOTTO: „Malování je poezie, která je viditelná, ale neslyšitelná, a poezie je malířství, které je slyšitelné, ale neviditelné.“ – Leonardo Da Vinci

Jmenuji se Taťána Rafáčová, mám 33 let, pocházím z Rychvaldu u Ostravy, kde jsem žila do 20 let. Poté jsem odjela s přítelem za prací do Brna, kde jsme se společně usadili, vzali se a založili rodinu.

Jelikož již od útlého dětství mě bavilo malovat, kreslit, prostě výtvarná tvorba všeho druhu, navštěvovala jsem ZUŠ obor výtvarný a také keramický kroužek.
Jako studium jsem zvolila střední školu – výchovná a humanitarní činnost, kde jsem získala praxi s dětmi, jak ve školce, tak stacionářích.

Touha po výtvarnu ve mně však převládala, proto jsem po dvou letech studia přestoupila na uměleckou školu v Ostravě obor tvarování a navrhování průmyslových výrobků – průmyslový design. Na práci s dětmi jsem však nezanevřela a ve volných chvílích během studia jsem jezdila na tábory nebo ozdravné pobyty v zahraničí jako instruktorka.

V Brně jsem pracovala jako IT operátorka, nicméně nyní jsem na mateřské dovolené. Jižní Morava se stala naším domovem a také domovem našich dětí a
pejska. Z Brna jsme se přesunuli do Heršpic a zde vychováváme dva úžasné chlapečky. Snažíme se jim věnovat veškerý volný čas. Rádi společně vyrážíme
na výlety, jak na kolech po okolí, tak autem po vzdálenějších krásách Čech a Moravy.

Se starším synem ve volných chvílích malujeme, modelujeme a vytváříme rukodělné výtvory všeho druhu. Jsem ráda, že ho to baví a jsem ráda, že mu
toho mohu spoustu ukázat a naučit. Také proto jsem se rozhodla pro Kaštánky, chtěla bych i ostatním dětem předat něco málo z toho, co mě celý život
doprovází, baví a naplňuje.

Zuzana Schořová Sportovní kroužek

MOTTO: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“

Jmenuji se Zuzana Schořová a se svou rodinou žiji v Křenovicích. Mám úplné středoškolské vzdělání ekonomického směru, také jsem absolvovala jazykovou školu. Od roku 1997 jsem pracovala v bankovnictví. V červnu 2008 jsem odešla na mateřskou dovolenou. Mám tři děti. Od 6 do 36 let jsem se aktivně věnovala volejbalu, ale také tancování a jiným kroužkům. Protože mě sport vždycky bavil, začala jsem pomáhat od roku 2009 ve sportovním kroužku v Křenovicích, který jsem v roce 2013 převzala. Momentálně se věnujeme cca 140 dětem ve 4 skupinách. Pomáhají mi i další dobrovolnice. Absolovovala jsem 2 kurzy zaměřené na cvičení rodičů s dětmi a starších děti v Centru sociální péče v Brně. Snažíme se zapojit všechny děti, pro mě je důležité, aby měly děti jakýkoliv pohyb. Proto se také snažíme naše cvičení dělat hravou formou.

Volný čas věnuju vedení kroužku, pořádáním různých akcí v obci, ráda si zaběhám nebo projedu na kole. Samozřejmě jsem stále se svojí rodinou a věnuju se jí.

Ing. Eva Míčová, Ph.D. : Divadelní & dramatický kroužek

MOTTO: „Ve svém životě jsme režiséři i herci v hlavní roli.“

Jmenuji se Eva Míčová a pocházím z Ústí nad Labem. Maminka pracovala v divadle a tak pro nás bylo přirozenou součástí života. Na gymnáziu jsem navštěvovala ochotnický divadelní spolek. Při studiu na České zemědělské univerzitě v Praze jsem se seznámila s organizací Instruktoři Brno, která organizovala zážitkové akce se zaměřením na sebepoznání a seberozvoj. Několika akcí jsem se zúčastnila jako účastník, dalších pak jako organizátor. Na univerzitě jsem se po doktorském studiu věnovala vzdělávání studentů.
Novou a zásadní etapou v mém životě byl vstup do manželství a mateřství. Máme s mužem dvě úžasné děti a nyní žijeme nedaleko Slavkova u Brna. Vždy se mi líbilo, když je okolo nás živo a tak jsme začali organizovat výlety s programem, poté týdenní prázdninové akce pro rodiny a dál s nadšenými lidmi přívesnické tábory, ve kterých byla vždy část programu zaměřená na divadlo a táborové představení. Velký zájem stál u zrodu dnešní nabídky divadelního kroužku. Ráda bych, aby se do něj promítlo to, co mám ráda a co se pokouším předat i svým dětem. Radost z tvořivosti a spolupráce, zážitky, legrace, šíření dobré nálady, budování zdravého vztahu k sobě i ostatním, schopnost se vyjádřit a projevit svá přání, zodpovědnost…

Ing. Michaela Ředinová : Turistický kroužek a geocaching

MOTTO: „Televize není nepřítel, televize se dá vypnout.Jan Werich

Narodila jsem se a dětství prožila v Uherském Hradišti. Vystudovala jsem ekonomickou fakultu na MENDELU v Brně a v současné době pracuji jako projektový manažer.

Jsem maminkou dvou dětí a další zkušenosti s prací s dětma jsem získala v průběhu let při spolupráci s neziskovými organizacemi – turistická organizace Kufr, Žabky (autistické děti), Dětský domov v Uherském Hradišti, Procyon v Letonicích. Pedagogické vzdělání jsem si doplnila při mateřské dovolené a s hlubokým přesvědčením jsem absolvovala kurz Respektovat a být respektován.

Ve svém volném čase ráda jezdím na kole, starám se o permakulturní zahradu, chodím do přírody a čtu.