Malí výzkumníci

„Cílem kroužku je seznámit děti s chemií a ekologií pomocí vlastní zkušenosti a zážitku formou hravých pokusů a her.“

Kroužek je určen pro děti ve věku 6-9 let.

minimálně 8 dětí

lekce 60 minut / 15 lekcí (pololetí)

650,- Kč + 200,- pomůcky & materiál/pololetí (57 Kč/lekce)

Děti poznávají principy základních chemických reakcí a technologií, mají povědomí o chemii vody, umí správně třídit odpad, znají způsoby šetření s energií, dokážou vyrobit jednoduchou domácí kosmetiku a čokoládu.

Kroužkem a pokusy bude děti provázet Mluvišutr – kouzelný kámen, který slouží k přivítání dětí, naladění se na dění v kroužku, shrnutí aktivit a loučení.

Děti si vedou záznamy o průběhu kroužku ve svém deníku – tzv. Moudroknize. Z kroužku si odnášejí hotové výrobky (např. výrobky domácí kosmetiky). V pololetí    a na konci školního roku obdrží „certifikát“ o absolvování kroužku.

Moudrokniha – dokument, který obsahuje všechna „moudra“, tj. je to takový záznamový průvodce o cestě kroužkem. Část vytváří lektor, část si dotvářejí děti samy podle své fantazie (zápisky, kreslení, vystřihování, nalepování…). Základ dostanou děti na 1. lekci, v každé další pak budou pokračovat, až bude mít každé dítě na konci kroužku svoji unikátní Moudroknihu, která mu zůstává na památku.

Materiál a pomůcky: Budeme se snažit vyjít s obyčejně dostupnými věcmi (např. utěrky, jar, brčka, balónky, olej, ocet, mléko, citronka, soda, cukr, sůl, prášek do pečiva, kakao, slad, potravinářské barvy, koření, pH papírky…..

PŘIHLÁSIT DO KROUŽKU