O nás

Volnočasové centrum Kaštánky vzniklo na jaře v roce 2015 jako alternativa smysluplného trávení volného času dětí na základních a mateřských školách v okolí Slavkova u Brna. Důvodem naší činnosti je nabídnout rodičům a jejich dětem pravidelnou odpolední aktivitu – kroužek za rozumnou cenu a především přímo v objektu školy, takže rodičům odpadá složité organizační převážení dětí do vzdálenějších míst. Tyto kroužky povedou lektorky, které budou do škol dojíždět z blízkého okolí, podobnou činnost vykonávají již jinde na škole nebo v jiném zařízení na Slavkovsku a budou mít tak prostřednictvím naší agentury příležitost uplatnit své dovednosti i pro Vaše děti.

Rády bychom naše aktivity podpořily i dalšími činnostmi pro rodiče a jejich děti a rozšířily tak lokální dění. Z nápadů, které nyní připravujeme, bychom do budoucna chtěly vytvořit široké spektrum pravidelně se opakujících akcí.

Jako pilotní aktivity pro školní rok 2015/16 chystáme například poslední srpnovou neděli 2015 v Heršpicích prázdninové vaření s podtitulem „Ahoj léto!“, divadelní představení pro rodiče s dětmi v Nížkovicích a podzimní sbírání kaštanů v akci „Kaštánky od škol“.

Naše loňské kroužky

  1. Sportovní kroužek – ZŠ Letonice
  2. Sportovní kroužek – MŠ Letonice
  3. Keramika – ZŠ Heršpice
  4. Anglický jazyk – ZŠ Letonice
  5. Anglický jazyk – ZŠ Hrušky
  6. Anglický jazyk – ZŠ Milešovice
  7. Keramika – ZŠ Holubice
  8. Klavihrátky– ZŠ Nížkovice
  9. Klavihrátky – ZŠ Němčany